Sütibeállításokkal kapcsolatos információk

A kényelmes vásárlás és az igényeidnek leginkább megfelelő termékek ajánlása érdekében kérjük, fogadd el az ehhez szükséges sütiket az "Elfogadom" gombra kattintva.

Jóváhagyásoddal: Megőrizzük a beállításaidat és preferenciáidat. Emlékezünk az általad megtekintett oldalakra. Személyre szabottabb vásárlási élményt nyújtunk.

Döntésedet bármikor módosíthatod és a képernyő bal alsó sarkában látható fogaskerékre kattintva később módosíthatod.

Folyékony fólia a fürdőszobába: minden, amit tudnod kell a vízszigetelésről

Folyékony fólia a fürdőszobába: minden, amit tudnod kell a vízszigetelésről

Építkezel vagy felújítasz? A fürdőszobádat a lehető legjobb vízszigeteléssel szeretnéd megvédeni a nedvességtől és beázástól? A folyékony fólia kiváló megoldás lehet! Nem tudod, hogyan válaszd ki a megfelelőt anyagot? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat és gyakorlati tanácsokat a vízszigetelés témában.

Mi is az a folyékony fólia?

A folyékony fólia egy olyan speciális vízszigetelő anyag, amely felhordás után rugalmas, vízzáró réteget képez. Tulajdonképpen egy szintetikus gyanták vizes diszperziójából álló keverék, amelynek összetétele határozza meg a különleges tulajdonságait. A folyékony fólia vékony réteget képez (maximum 2 mm), könnyen felhordható és burkolható.

Miért érdemes folyékony fóliát használni?

A folyékony fólia megakadályozza a nedvesség bejutását a falakba és a padlóba, így véd a penész és a gombák kialakulásától, a falak dohosodásától. Emellett megakadályozza a vízszivárgást is, ami különösen fontos a fürdőszobában, ahol gyakori a vízhasználat.

Vízszivárgás? Nem a Te fürdőszobádban!

A csempék önmagukban nem elegendőek a vízszigeteléshez, hiszen a fugák és a sérült felületek  résein át  a víz  bejuthat a falba. A folyékony fólia  azonban  teljesen vízzáró réteget képez,  így megakadályozza a  víz átszivárgását.

Hol kell folyékony fóliát használni a fürdőszobában?

A maximális védelem érdekében érdemes a  fürdőszoba  teljes  padlóját  és  a  falak  alsó  szakaszát  folyékony  fóliával  bevonni.  Különösen  fontos  a  vízszigetelés  a  következő  helyeken:

  • Zuhanyzó és kád környéke: A zuhanytálca vagy a kád alatti terület különösen ki van téve a víznek.
  • Padló és falak a mosdó és a WC körül.
  • Csövek és lefolyók átvezetései, áttörései.

Folyékony fólia vagy kenhető szigetelés?

Mindkét anyag szintetikus gyantákon alapul, de van néhány különbség a termékek között:

  • Vastagság: A kenhető szigetelés általában vastagabb réteget képez.
  • Felhordás: A folyékony fólia könnyebben felhordható.
  • Padlófűtés: A folyékony fólia alkalmas padlófűtés esetén.

Tippek a legjobb eredmény eléréséhez

  • Anyagválasztás: Olyan folyékony fóliát válassz, amely rugalmasságot, repedésáthidalást biztosít. Fontos, hogy a betonon található statikai, kivitelezésből származó repedések esetén feszültségleépítő Mapetex Filc repedésáthidaló terméket használj! 
  • Alkalmazott burkolatok: A folyékony fóliára ragaszthatsz csempét, terméskövet vagy greslapot.
  • Vízszigetelés fürdőszobában házilag: Ha saját magad végzed a munkát, alaposan olvasd el a termék használati utasítását, és tartsd be a gyártó ajánlásait.
  • Ne spórolj a minőségen: A legjobb beltéri vízszigetelő anyagok hosszú távon megtérülnek, hiszen megakadályozzák a drága javításokat.

Hogyan kell felhordani a folyékony fóliát?

A folyékony fólia felhordása általában ecsettel, hengerrel vagy simítóval történik. Fontos, hogy egyenletes réteget képezzünk, és ne hagyjunk ki foltokat. A rétegek felhordását keresztirányban, függőleges majd vízszintes irányban végezzük. A vízszigetelés elkészítéshez szükséges kiegészítő termékek is elengedhetetlenek, mint az alapozók és hajlaterősítő szalagok. A  falak  és  a  padló  találkozásánál,  valamint  a  csövek  és  lefolyók  átvezetéseinél  használj hajlaterősítő szalagot  és mandzsettát a  folyékony  fólia  felhordása  előtt.  Ez  extra  védelmet  biztosít  a  víz  bejutása  ellen.

A Mapei két kiváló vízszigetelője: Mapegum WPS és Mapelastic Aquadefense

A folyékony fólia kiválasztásakor érdemes megismerkedni a Mapei két kiemelkedő termékével, a Mapegum WPS és a Mapelastic Aquadefense vízszigetelőkkel. Mindkét termék kiváló minőségű, könnyen felhordható és gyorsan szárad, de van néhány különbség közöttük.

Mapei Mapegum WPS:

Ez a  gyorsan száradó, rugalmas, kenhető vízszigetelő anyag ideális választás beltéri felületekre, ahol nincs kitéve víznyomásnak vagy állandó vízhatásnak.  Felhasználható  fürdőszobában, zuhanyzóban, konyhában,  de akár  gipszkarton falak,  vakolatok,  pórusbeton,  fa  vagy  meglévő  csempe  vízszigetelésére  is.  A  Mapegum WPS  nagy  előnye,  hogy  felhasználásra  kész  termék,  így  gyorsan  és  egyszerűen  felhordható.  A  teljes  száradási  idő  mindössze  5  óra  (1  mm  vastagság  esetén),  és  12-24  óra  elteltével  már  burkolhatunk  is  rá.

Mapei Mapelastic Aquadefense:

Ez a  felhasználásra kész, gyorsan száradó, rugalmas vízszigetelő anyag  kül-  és  beltéri  felületekre  egyaránt  alkalmas.  Kiválóan  alkalmazható  erkélyeken,  teraszokon,  fürdőszobákban,  zuhanykabinokban,  mosodákban,  szaunákban  és  más  nedves  helyiségekben.  A Mapelastic Aquadefense  nagy  előnye,  hogy  rendkívül  gyorsan  szárad,  így  akár  ugyanazon  a  napon  vízszigetelhetünk  és  burkolhatunk  is.  A  burkolás  előtti  várakozási  idő  mindössze  3-4  óra.  Emellett  a  Mapelastic Aquadefense  kiváló  kiadósságú  és  könnyen felhordható.

Melyiket Mapei vízszigetelést válasszam?

Ha  beltéri  vízszigetelésre  van  szükséged,  és  fontos  a  gyors  száradás,  a  Mapei Mapegum WPS  kiváló  választás.  Ha  kültéri  vagy  beltéri  felületet  szeretnél  szigetelni,  és  a  leggyorsabb  megoldásra  van  szükséged,  a  Mapelastic Aquadefense  a  megfelelő  termék. Ne feledd!  A  vízszigetelés  kritikus  fontosságú  a  fürdőszobában.  A  megfelelő  anyag  kiválasztásával  megelőzheted  a  későbbi  vízkárokat  és  penészedést.  Ha  bizonytalan  vagy,  kérj  szakértő  tanácsot!

A folyékony fólia használata a fürdőszobában elengedhetetlen a vízszivárgás és a penész megelőzéséhez. Könnyen felhordható, rugalmas és megbízható védelmet nyújt. Ha építkezel vagy felújítasz, érdemes időt és pénzt szánni a megfelelő vízszigetelésre. Így elkerülheted a későbbi problémákat és hosszú távon megőrizheted otthonod állapotát.Kérdés esetén online ügyfélszolgálatunk és Miskolci üzleteinkben szakértő kollégáink bármikor segítenek!

 

 

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Vízszigetelés
Az oldal tetejére